Translate

niedziela, grudnia 01, 2013

Samotność

Bycie w związku małżeńskim to nie tylko spijanie sobie z dziubków i bycie "bluszczami". Zdarza się, że w związku odczuwamy samotność. Okazuje się, że nie jest to marginalny problem. Poczucie, że ta druga połówka będzie dzieliła się z nami wszystkimi radościami, smutkami, rozterkami to mit. Nie zawsze mąż przytuli, gdy tego podświadomie oczekujemy, zapyta o nasz wielki dzień w pracy. Mąż nie jest mamą, która powie "dobre"słowo, gdy tego oczekujemy. Jeśli nie wyartykuujemy naszych potrzeb - przytul mnie, pociesz to będziemy się "kisić" we własnym sosie. I tak każdy z małżonków zajmuje się swoją samotnością, że zapomni o tym drugim. Polecam cały artykuł w ostatnich weekendowych Wysokich Obcasach. Dobrego tygodnia.

4 komentarze:

 1. Nic dodać nic ująć ... niby wszyscy wiedzą co i jak, ale i tak każdy musi na swoim związku to prędzej czy później przetestować ...

  Miłego tygodnia! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapałka i tylko ja myślałam, że ja się kiszę a tu nie.spodzianka. Tobie również dobrego tygodnia

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę, że samotnośc zawsze jest - u nas też :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, oczekiwania a realne życie. Ja np żyje jakby był sam od kilku lat. Dotyczy to wszystkiego co występuje w małżeństwie. Nawet już nikt do mnie sie nie odzywa. długo szukałem przyczyn, starałem się coś zrobić ale na próżno. Jestem dosłonie samotny w 100% ale staram się jakoś żyć. jednak samotnośc jest straszna. Czasai chciałbym z kims po prostu pogadac a nie mam z kim. To banalne wiem ale tak jest. mam swoje lata bo 40 ale przeraża mnie to.

  OdpowiedzUsuń